Olymp Logo
Sport1 Sparebank møre Molde Kommune Gjensidige Istad

Dobbeltseier til Molde Olymp i Vågen Rundt

Foto: Bjarne Sjåholm

Foto: Bjarne Sjåholm

Molde Olymp stilte med et jentelag og et guttelag i klasse 12 år.

Begge lagene vant sine klasser og kom hjem med vandrepokaler.

Jentelaget bestod av: Andrea Jørgensen, Nora Malme, May-Elise S. Aandal, Julie S. Aunan, Ingrid Marie Jenset og Iselin Lervåg.

På guttelaget deltok: Filip Engdahl, Mathias Sjåholm, Marius Brunvoll Herskedal, Einar Waldeland Gautvik, Magnus Tomren Solheim og Martin Brunvoll Herskedal.

Resultater og bilder Retiroløpet 2017

Pallen for G11 Foto: John Arve Brødreskift

Pallen for G11 Foto: John Arve Brødreskift

46 løpere fullførte den 11. utgaven av Retiroløpet i en surt og kaldt vårvær. Her kan du se bilder fra premieutdeling – alle foto: John Arve Brødreskift

Tidsskjema Retiroløpet 22/4-2017

Last ned her:

Tidsskjema Retiroløpet 22/4-2017
14.00 Gutter 7-10 400 m
14.10 Jenter 7-10 400 m
14.20 Premieutdeling

14.30 Jenter 11,12,13,14 800 m
14.40 Gutter 11,12 800 m
14.50 Gutter 13,14 800 m
15.00 Jenter 15,16,17,18/19,KS,KV 1500 m
15.00 Gutter 15,16,17,18/19 1500 m
15.10 MS,MV 3000 m
Premieutdeling

Små endringer kan komme p.g.a. eventuell etteranmelding

Informasjon fra styret ved sesongstart

 Her kan du lese  litt viktig informasjon om blant annet treninger, Retiroløp, lisens, klubbtøy og påmeldinger.

Sesongstart med Retiroløp

Retiroløpet 2017                                         

Pizzafest etter årsmøtet


Etter årsmøtet – som starter kl.17.00 mandag 27.februar – inviterer vi alle utøvere, foreldre, trenere og andre medlemmer til pizza kl.18:30 i møterommet i Tribunebygget på Molde Idrettspark (inngang lengst øst).
Vi håper at alle som har anledning, vil komme denne kvelden. Dette kan være med å styrke samholdet i klubben vår.
Det blir servering av pizza, brus og kaffe.
Gi beskjed til Arvid hvem som kommer enten på sms 450 43 057 eller mail til arvidott@online.no innen fredag 24. februar. 

Årsmøte 27.februar:

Vågen-RundtMolde Olymp Guttelag G12 2016

Årsmøtet avholdes mandag 27.februar 2017 kl.17.00 på møterommet øst på tribunebygget på Molde idrettspark.

Sakliste:

1. Godkjenning av innkalling og sakliste.

2. Valg av møtedirigent, referent og to personer til å skrive under protokoll.

3. Årsmelding for 2016.

4. Regnskap for 2016.

5. Innkomne forslag.

6. Kontingent.

7. Valg.

Evt. innspill eller saker til behandling sendes s.iv.k@hotmail.com senest  13. februar.
Etter årsmøte, ca. kl.18.30, blir det pizzafest for alle medlemmer og trenere.
Vel møtt

Filip markerte seg i Ulsteinvik

Filip Engdahl i Ulsteinhallen

Filip Engdahl i Ulsteinhallen

Filip Engdahl var eneste fra Molde Olymp som deltok på innendørsstevnet i Ulsteinvik lørdag 19 november.

Til gjengjeld gjorde han en flott innsats og vant både 200m og 600m og fikk en fjerdeplass på 60m.

Han satte også pers på både 60m og 200m.

NM terrenggull og bronse til moldeolympere

M55-59: Nr 1: Terje Gautvik, Molde Olymp Nr 2: Lars Harald Blikra, Strindheim IL Nr 3: Erik Klomsten, Byneset IL

M55-59:   Nr 1: Terje Gautvik, Molde Olymp   Nr 2: Lars Harald Blikra, Strindheim IL  Nr 3: Erik Klomsten, Byneset IL  Foto: Arrangør Rindal IL

Det ble gull til Terje Gautvik og bronse til Mikkel Waldeland Gautvik i NM terrengløp i Rindal søndag 9. oktober.

Terje løp i klassen Menn veteran 55-59 mens Mikkel stilte i klassen G 15.     

Bronse til Mikkel Waldeland Gautvik i G15  Foto: arrangør Rindal IL

Bronse til Mikkel Waldeland Gautvik i G15 Foto: arrangør Rindal IL

Fellestur til Nordvestlekene på Straumsnes

Fotos fra Nordvestlekene Klar for busstur - foto: Arvid Ottestad

Lørdag 10. sept. arrangerte Molde Olymp fellestur med buss til Sparebank 1 Nordvestlekene på Straumsnes.

Sju utøvere og 6 foreldre/søsken var med på bussen.

Utøvere som var med på stevnet var: Janne Sophie Haink, Lene Mari Haink, Marius Brunvoll Herskedal, Filip Engdahl,

Filip Sigerseth, Martin Eide Lien, Mathias Sjåholm og Marie Brune Ødegård.

Det ble 5 seire og ellers mange gode plasseringer. Se

Mikkel perset i UM

Mikkel Waldeland Gautvik deltok på UM i Sandnes. Han løp 800m og 2000m og satte pers på begge distanser.

Se utklipp fra RB 7.sept-2016 

Friidrettstrening for rekrutter i Molde

Bli med oss og prøv friidrett sammen med andre jenter og gutter i alderen
8-16 år. Vi er en liten gruppe med godt miljø som løper, hopper og kaster.
Molde Olymp har faste treninger tirsdag og torsdag klokken 18.00-19.30
på Molde Idrettspark.

3 gull til Molde Olymp under Ørstaleikane

Filip Engdahl vant 600 m i G12, Filip Sigerseth vant spyd G12 og Mikkel Waldeland Gautvik vant 800 m for G15.

Mathias Sjåholm kom også på pallen med sølv på 60 m og bronse på 200 m også i G12.

I tillegg var også Martin Eide Lien med i G12.

Guttene var med på totalt 16 øvelser.  

Stor medaljefangst for Molde Olymp på KM i friidrett

Bildet  viser starten på 600 m for G11-12  som domineres av Molde Olymp. Sabir Tahil (41), Marius Brunvoll Herskedal (37), Magnus Tomren Solheim (36),  Filip Sigerseth (34), Filip Engdahl (33) og Einar Waldeland Gautvik (32

Bildet viser starten på 600 m for G11-12 som domineres av Molde Olymp.
Sabir Tahil (41), Marius Brunvoll Herskedal (37), Magnus Tomren Solheim (36),
Filip Sigerseth (34), Filip Engdahl (33) og Einar Waldeland Gautvik (32) FOTO: BJARNE SJÅHOLM

Årets KM i friidrett ble arrangert på Molde Idrettspark lørdag 13. og søndag 14. august i regi av Møre og Romsdal Friidrettskrets.

Lørdag ble en skikkelig ufyselig dag med mye regn, men på søndag ble det sol og drømmeforhold.

Molde Olymp hadde med 10 gutter som stilte i totalt 34 øvelser.

Disse var: Einar Waldeland Gautvik, Filip Engdahl, Filip Sigerseth, Magnus Tomren Solheim, Marius Brunvoll Herskedal, Martin Eide Lien,

Mathias Sjåholm, Mikkel Waldeland Gautvik, Sabir Tahil og Aleksander Rogne.

Disse stilte også på to stafettlag i G11-12, 60 m stafett.

I tillegg hadde vi et seniorlag på 1000 m stafett som bestod av Martin Solheim, Bjarne Sjåholm, Kjell Marius Herskedal og Torbjørn Digernes Jakobsen.

Se resultatlisten for alle de flotte prestasjonene våre gutter har gjort. Mange av disse skal til Ørsta førstkommende helg for å delta på Ørstalekene.

Mikkel Waldeland Gautvik klarte kvalifiseringskravene på 800m og 2000m til UM på Sandnes med god margin.

Bildene fra helgas konkurranser er tatt av Bjarne Sjåholm og du kan se dem i Galleri

  

Amund Vaagen med dobbelt NM veterangull

Amund tok to gull under NM i friidrett for veteraner på Modum lørdag 13.august.

Amund Vaagen fra Molde Olymp med dobbelt NM-gull for veteraner

Amund Vaagen fra Molde Olymp med dobbelt NM-gull for veteraner

Han vant både slegge og diskos i klassen for 55 til 59 år.

image002

 

image001

Vilde nr.3 i Midsund Triatlon

Fotos fra Midsund Triatlon 2016

Vilde Ottestad deltok på Midsund Triatlon søndag 17. juli.

Dette er første gangen hun deltar i triatlon og hun klarte en 3. plass i klassen for damer.

Fra venstre Iren Nordahl (nr.1, Vilde Ottestad (nr.2), Kari Vikhagen Gjeitnes (nr.1) og speaker Helge Orten

Fra venstre Iren Nordahl (nr.2), Vilde Ottestad (nr.3) Kari Vikhagen Gjeitnes (nr.1) og speaker Helge Orten

Rekorddeltakelse i kast-KM

KM-deltakere i slegge og diskos

KM-deltakere i slegge og diskos på kastbanen i Dalen      Foto: Arvid Ottestad

Det ble rekorddeltakelse på kastbana i Dalen under KM i slegge og diskos tirsdag 28. juni.

Deltakere fra 10 klubber med totalt 18 deltakere deltok, fordelt på 15 starter både i slegge og diskos.

Molde Olymp var representert med Frida Brødreskift i slegge og Amund Vaagen som deltok både i slegge og diskos.

KM i slegge og diskos.

Dalen kastbane i Molde tirsdag 28. juni kl. 18.00.

Påmelding innen kl. 17.30 på stevnedagen.

Her Kaststevne Dalen (152)er

Molde Olymp på Måndalenstevnet

Mikkel og Kjell Marius

Mikkel og Kjell Marius

Hele 16 deltakere fra Molde Olymp deltok lørdag 4.juni på banestevnet i Måndalen, fra G7 til Menn veteran.

Mikkel Waldeland Gautvik løp en sterk 1500 m på 4,33,22 som gir han er 3. plass på norgesstatistikken for G15.

Sabir Tahil vant klart både 60 m og 600 m i G11.

Andre klassevinnere:

Magnus Tomren Solheim  lengde  G11

Magnus Brunvoll Herskedal høyde G11

Mathias Sjåholm lengde G12

Filip Sigerseth liten ball G12

Kjell Marius Herskedal 1500 m Veteran

Ellers mange gode resultater, se resultatlista.

Sabir Tahil vant klart både 60 m og 600 m i G11.

Sabir Tahil vant klart både 60 m og 600 m i G11.

Einar og Mikkel på Akslalekene

Einar og Mikkel Waldeland Gautvik var Molde Olymp sine to representanter på Akslalekene i Ålesund lørdag 28. mai.

Einar deltok i G12 på 60 m med tiden 9,95 og 600 m på 2.13.69. Dette var hans første banestevne.

Mikkel vant sin 800 m i klasse G15 på 2.18.64. 

Mikkel (til venstre) og Einar i aksjon under Akslalekene. Foto: Astrid Marie Gussiås
Mikkel (til venstre) og Einar i aksjon under Akslalekene. Foto: Malin Gussiås