Olymp Logo
Sport1 Sparebank møre Molde Kommune Gjensidige Istad

Klubbrekorder pr.des 2016

Dette gjelder klubbrekorder fra tidligere Molde Friidrettslag og Sportsklubben Olymp – samt etter sammenslåingen til IL Molde-Olymp i 1971. Fra 16.jan 2012 heter klubben bare Molde Olymp.

Siden siste oppdatering er det en ny klubbrekord – Frida Brødreskift i slegge  med  40.14m satt på stevne i Bergen 31.mai 2015.   Oppdaterte klubbrekorder i menyen til venstre.

Oppdatert pr.31.12 2016 ved Øystein Standal    

MENN 

60m: Simon Rønsholm Sandvik          7.01 (i) 15/1-11 Reykjavik

Otto Berg 6.9 (man)

100m: Simon Rønsholm Sandvik 10.60 (+1,5) 11/7-10  Helsingborg

200m: Simon Rønsholm Sandvik 21.32 (+2,0) 10/7-10  Helsingborg

400m: Sondre Nyvold Lid           46,90             22/6-12   Mannheim

800m: Svein Eikrem                   1.52.6          11/9-70   Paris

1500m: Terje Gautvik                   3.47.85       18/8-88   Oslo

1609m: Rune Skotheim                4.16.7         9/9-80  Trondheim

3000m: Terje Gautvik                   8.21.9         28/8-88   Molde

5000m: Terje Gautvik                   14.31.65     16/9-89   Oslo

10000m: Terje Gautvik                   30.56.8       20/9-87   Ørsta

Halvmaraton: Teklya Abraha Tekesete    1.08.10        26/9-10   Oslo

Maraton: Jomar Berg                     2.35.41        17/8-62 Drammen

110m hekk: Helge Melsæther              15.9           10/9-61 Ålesund

400m hekk: Per Eikrem                      56.27         30/7-88 Stjørdal

3000m hinder: Terje Gautvik                   8.49.35       19/8-89 Stjørdal

Høgde: Morten Sæther                2.06              11/8-74 Hønefoss

Lengde: Otto Berg                        7.53              26/8-34 Oslo

Tresteg: Otto Berg                        14.31              20/8-27 Oslo

Stav: Otto Berg                        3.30               11/8-35 Molde

Kule: Kai Dagfinn Stenhjem      16.68          10/7-94 Meisingset

Diskos: Ole Petter Lillehagen        47.50        23/6-85 Trondheim

Slegge : Amund Vaagen                59.50              4/9-94 Molde

Spyd: Nikolas Haugland             59.46                10/9-89 Molde

5-kamp: Per Steinar Hånde            3477 p        11/10-59 Molde

(6.65,69.05, 24.2, 35.96,4.47.6)

10-kamp: Per Steinar Hånde:           5606 p         6-7/8-60 Oslo

(11.7, 6.49, 11.50, 1.50,56.3, 19.1, 39.90, 2.60, 63.96, 4.51.0)

4 x 100m: 44.33 (Geir Sporsheim, Anders Eide, Trond Reder, Terje Brevik)   25/5-02 Elnesvågen

44,2 (man) (Sigurd Riis, Olav Sæther, Sivert Eikrem, Otto Berg)   23/8-35  Oslo

4 x 200m: 1.38.2     Ukjent lag                                             -71

4 x 400m:  3.26.1 (Åge Bjørseth, Hans Petter Iversen, Agnar Gjendem, Svein Eikrem)

26/9-70 Tønsberg

4 x 1500m: 16.12.8 (Marthinus Lervåg, Kolbjørn Aasen, Størker Grimsmo, Tor Gullstein)

3/8-69 Hamar

1000m stafett: 2.03.3 (HansChr. Krohn, Torfinn Gaupset, Odd Lianes, Inge Pettersen)      -67

Høgde u.t.: Otto Berg     1.59                           -35

Lengde u.t. Otto Berg    3,47                     7/4-35  Malmø

KVINNER 

100 m: Gro Wolff   12.57                             30/5-81 Raufoss

Gro Wolff               12.5 (man)                              -82

 

200 m: Gro Wolff     25.28                                13/9-81   Ålesund

400 m: Gro Wolff      56.36                              16/8-81    Porsgrunn

800 m: Hilde Hovdenakk    2.13.4                   2/7-89   Straumsnes

1500 m: Bente Meisingseth    4.30.5               4/9-82   Raufoss

3000 m: Bente Meisingseth    9.38.8               28/5-83  Lillehammer

5000 m: Hilde Hovdenakk    17.26.38              15/9-90   Oslo

10.000 m: Abeba Behre Hailemariam 37.17.54      19/8-10     Molde

Halvmaraton: Abeba Behre Hailemariam   1.19.54     25/9-11     Oslo

100 m hekk: Malin Olin Bergset  18.3                                -86

200 m hekk: Astrid Marie Gussiås 32,02  (-0,3)      6/9-09 Stjørdal

400 m hekk: Bente Engdahl         70.3                      12/6-88 Ålesund

Høgde: Karen Fladset          1.52                                    -63

Lengde: Oddrun Lange          5.98                           14/6-62   Beograd

Tresteg: Astrid Marie Gussiås    10.75 (+2,0)     24/6-11  Lillehammer

Kule: Jannicke Popelka     11.08                                   -73

Diskos: Karen Fladset         37.69                                -63

Slegge:  Frida Brødreskift       40.14m                   31.5-15     Molde

Spyd: Oddrun Lange        45.03                           24/7-62     Oslo

Lengde u.t: Astrid Schistad       2.76                17/2-74    Elnesvågen

Høgde u.t.: Malin Olin Bergset  1.34               21/2-88   Elnesvågen

4 x 100m: 52,7 (Bente Engdahl, Ann Kristin Evensen, Ragnhild Opheim, Malin Olin Bergset)

14/6-87   Molde

4 x 200m: 1.55.3 ( Bente Krakeli, Gro Wolff, Tove- Christin Eidskrem, Brit Gagnat)

12/6-82   Ålesund

4 x 400m: 4.02.7 (Lone Høj, Torill Småge, Hilde Hovdenakk,Gro Wolff)  21/5-89  Molde

1000 m stafett: 2.25.8 (Brit Gagnat, Tove-Christin Eidskrem , GroWolff, Bente Krakeli)

29/8-82  Molde

1 november 2011