Olymp Logo
Sport1 Sparebank møre Molde Kommune Gjensidige Istad

Molde Olymp med 10 kretsmestere

Live Solheimdal(J17)  i tet etter en runde foran Jenny Stokkevåg Berg fra Dimna (J18.19). Live løp i mål med tida 2.30,48 Foto: Gunnar Sandvik

Live Solheimdal(J17) i tet etter en runde foran Jenny Stokkevåg Berg fra Dimna (J18.19). Live løp i mål med tida 2.30,48 Foto: Gunnar Sandvik

Frida, Live, Vilde, Damian og Hannah. Dette er Molde Olymp sine kretsmestere etter KM 11-19 år og Junior 20-22. Noen av dem tok flere gull (se oversikt lenger ned)-

KM ble avsluttet søndag med nok en våt og kald dag på Molde idrettspark, men mange gode resultat og et fint gjennomført arrangement mellom klubbene Molde Olymp, Ålesund FIK, Midsund IL og Tingvoll IL sammen med friidrettskretsen. Resultater  individuelt

  og stafett  

Her får du oversikt over Molde Olymp sine kretsmestere:Molde Olympere i KM

KRETSMESTERE

J-16 Slegge 119cm 3 kg

1   44 Frida Brødreskift (97) Molde Olymp – Friidrett 41,76

41,26 41,76 40,79 38,84 D D

J-17 800 m

1    46 Live Johannessen Solheimdal Molde Olymp – Friidrett 2.30,48

J-18/19 200 m

Vind: +2,00

1  48 Vilde Ottestad (94) Molde Olymp – Friidrett 27,82

G-16 200 m

Vind: +0.2

1 43 Damian Steinke (97) Molde Olymp – Friidrett 23,43 1005

J-14 200 m

Vind: +1.5

1    45 Hannah Veseth Kristoffersen ( Molde Olymp – Friidrett 28,21 913

J-14 600 m

1      45 Hannah Veseth Kristoffersen ( Molde Olymp – Friidrett 1,57,77

LØRDAG

G-16 100 m

Vind: +2.1

1 43 Damian Steinke (97) Molde Olymp – Friidrett 11,47

G-16 400 m

1 43 Damian Steinke (97) Molde Olymp – Friidrett 51,81

J-17 1500 m

1 46 Live Johannessen Solheimdal Molde Olymp – Friidrett 5,01,90

J-18/19 400 m

1 48 Vilde Ottestad (94) Molde Olymp – Friidrett 1,01,43

 

Øvrige resultater med utøvere fra Molde Olymp:

J-14 60 m

Heat: 1 Vind: +1.8

 nr.1     45 Hannah Veseth Kristoffersen ( Molde Olymp – Friidrett 8,73

Heat: 2

Vind: +3.2

nr.3     47 Tonje Eirin Johansen (99) Molde Olymp – Friidrett 8,86 

J-14 60m finale

Vind: +1.0

   1     88 Andrea Sofie Grytten Valder IL 8,58

   2     60 Elise HoelUlseth Norodd IL 8,61

   3    45 Hannah Veseth Kristoffersen Molde Olymp – Friidrett 8,62

Menn u23 100 m

Vind: +2.2

Nr.2     123 Arne Hånes (92) Molde Olymp – Friidrett 11,60

Menn u23 Lengde

Nr.2    123 Arne Hånes (92) Molde Olymp – Friidrett 5,06

Kommentarer

comments

Diskuter dette på facebook